preloader

Сільське господарство

У сільському господарстві на корм худобі застосовується хвойно-вітамінне борошно, збагачене каротином, протеїном та вітамінами. В 15 кг борошна міститься 60-90 міліграмів каротину, хлорофіл, целюлоза, ефірні олії. Тонна муки з листя і хвої може збалансувати 33-36 т комбікормів.

За обсягом відходів АПК знаходиться в числі лідерів. У виноградних кісточках міститься до 45% виноградної олії, яка широко застосовується у фармацевтичній, парфумерній і хімічній промисловості.

Солома може використовуватися в якості сировини для виробництва паперу, целюлози і харчової клітковини. На свинних комплексах, де утримується по 100 тис. голів худоби і виробляється до 15 тис. т м’яса на рік, утворюється 1 млн. м3 гнойових стоків.

Вони вкрай реактивні через високий вміст в них мочовини, потребують спорудження дорогих станцій мікробіологічного очищення. При цьому майже 80% азоту і фосфору, що містяться у відходах, бактерії перетворюють на біомасу. Щорічно на одному такому комплексі виробляється до 9 тис т біомаси. У кожній її тонні міститься 90 кг азоту, 40 кг фосфору, 20 кг калію. Як добрива така біомаса в 20 разів краща за коров’ячий гній, вона підвищує врожайність сільськогосподарських культур на 50 – 60%.