preloader

Відходи лісозаготівель та деревообробки

У лісопромисловому комплексі на кожний щільний кубометр деревини припадає гілок і кори: у ялини – 50-70 кг, у сосни -80-100 кг, у берези – 90-100 кг. При переробці лісових відходів можна одержати від 40 до 55% деревної зелені, 25-35% технологічних трісок, які можна використати в якості палива.
Деревна зелень служить цінною сировиною для одержання біологічно активних речовин: піхтової олії, вітамінного борошна, хвойного лікувального екстракту, хлорофіліну натрію, ефірних мастил і інших препаратів для сільського господарства, парфумерії і медицини.Тирса, стружка і кора є цінною сировиною для хімічної промисловості. З них одержують деревне вугілля, каніфоль, живицю.
Можна також робити плити: двп, дсп, оздоблювальні, біостійкі, вогнетривкі, із термоеластичними плівками.

У целюлозно-паперовій промисловості повинні використовуватися усі види деревини, у тому числі низькоякісні, маломірні, відходи деревообробки, макулатура.

З технічної зелені – хвої і листя – виробляють хлорофіл-каротинову пасту. Вона є вітаміном і лікувальним препаратом, використовується як стимулятор росту на птахофабриках.Листя і хвоя служать цінною добавкою, що розширює і покращує кормову базу тваринництва, приносячи значний економічний ефект.

Кору використовують для виробництва екстрактів, двп, компосту в сільському господарстві, а також як паливо. Ступінь її використання складає лише 50%.

Мобільні та пересувні машини ОЛНОВА цю проблему вирішують легко.Наприклад, переважна більшість первинних та вторинних подрібнювачів виготовляються саме в мобільному варіанті і можуть бути розміщені безпосередньо в місцях накопичення або регулярного створення та винекнення відходів деревини: на лісовалі, на територіях підприємств та організацій.Щільність подрібненої деревини в кілька разів перевищує умовну щільність необроблених відходів. Відповідно в таку саму кількість разів зменшується питома вага транспортних витрат на одиницю маси матеріаліу. Та зменшується собівартість – підвищується рентабельнітсь діяльності. Отримується додаткових дохід.

Разом з цим слід зауважити той факт, що подрібнення – обов’язковий технологічний процес для всіх варіантів переробки та утилізації деревини. Таким чином установки для подрібнення не тільки допомагають заощаджувати кошти. Техніка ОЛНОВА надає нові можливості для ведення підприємницької діяльності. Та має непогані перспективи хоча б з огляду на особливе сприяння від державних структур та міжнародних організацій.

В більшості випадків, мета переробки деревини – отримання технологічної щепи – сировини для подальшого використання для виготовлення паливних брикетів, ДВП, ДСП, паперу, добрив, а також використання як допоміжного матеріалу в будівництві, сільському господарстві тощо.